Özel Finans DersleriÖZEL FİNANS DERSLERİ


Özel Finans Derslerimiz sizlerin ihtiyaçlarına göre içeriği belirlenmekte ve excel de uygulamalı olarak gerçekleşmektedir. Eğitmenimiz Sn. Serdar Kaya uzun yıllar New York ta çalışmış ve The Johns Hopkins Üniversitesinden finans masterına sahiptir. Yapmış olduğu çalışmalar Milton Eisenhower Üniversitesinde ve University of Alberta da yer almaktadır. Finansal Modelleme ve Dashboard Eğitimlerini Türkiye de ilk oluşturan kişidir. New York Akademi nin kurucusu olan Sn. Kaya eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Kişiye Özel Finans Derslerimizde Başlıca Konular:

- Yatırım Değerleme Teknikleri: IRR, NPV, Payback Period Hesaplanması

- Mali Tabloların Analizi: Gelir Tablosu, Bilanço, Nakit Akım Tablosunun Hesaplanması

- Yatırımlarda Kullanıcak İskonto Oranının Hesaplanması

- Yatırımların Mali Tablolarının Hazırlanması

- Fizibilite Çalışmalarında Mali Değerleme

- Corporate Finance Temel Konular

- Uygulamalı Finansal Modelleme Çalışması

İletişim Bilgi İçin:

bilgi@newyorkakademi.com

Telefon: (0541) 873 90 91

Eğitimin Amacı: 
Finans ağırlıklı bu eğitim, şirket ve proje değerlemedeki temel kavramları, finansal ve mali tabloların oluşturulmasını, projeksiyonların yapılmasını, ve son olarak proje ve şirket değerlemeye kadar bir çok konuyu excel üzerinde uygulamaları ile birlikte ele almaktadır. Bu Eğitimin Size Sağlayacağı Faydalar:

•Corporate Finance : WACC, IRR, NPV, EBIT, EBITDA, Cash Sweep, Debt Service Coverage Ratio (DSCR), CAPM, DCF, Beta, İskonto Oranı, Terminal Value gibi temel konuşarı yorumlanması ile birlikte ögreneceksiniz.

•Finansal Tablolar Arasındaki İlişkiler ve Yorumlanması : Gelir Tablosunun oluşturulması, Bilanço, Nakit Akım Bütçelerinin (Cash Flow) oluşturulmasını, Free Cash Flow’un hesaplanmasını ve aralarındaki ilişkileri hem excel üzerinde örneklerle hemde analiz ve yorumlamaları ile birlikte göreceksiniz.

•Tahmini Finansal Tabloların Oluşturulması : Gelecek yıllara ilişkin mali tabloların projeksiyonları nasıl yapılır, bütçelerin nasıl oluşturulduğuna konuları anlatılacaktır.

•Finansal Değerleme : Gerek şirket değerleme , gerekse proje değerlemenin nasıl yapıldığını Excel üzerinde uygulama fırsatınız olacak.

•Duyarlılık Analizleri ve Senaryolar : Kritik sonuçlarınız için “What if analysis” çalışmalarına yer vererek, bir çok senaryo ve duyarlılık analizini zaman harcamadan üretebileceksiniz.

KONULAR

Finansal Tabloların Oluşturulması

-Gelir Tablosu ve Bilanço’nun Oluşturulması

-Cash Flow Nasıl Hesaplanır ve Nakit Akım Bütçesi Nasıl Hazırlanır?

-Excel’de Nakit Akım Bütçesi’nin Oluşturulması

-Free Cash Flow Hesaplanması -Finansal Tabloların Analizi

-Sıkca Yapılan Hatalar IRR, NPV Hesaplamaları

-IRR Nasıl Hesaplanır?

-IRR Yorumlanması ve Karar Mekanizması

-Excel’de IRR Nasıl Hesaplanır?

-Net Bugünkü Deger(NPV) Hesaplanması

-Excel’de NPV Nasıl Hesaplanır?

-Sermayenin Maliyeti

– CAPM -İskonto Oranı Nedir

-İskonto Oranı Nasıl Hesaplanır ve Yorumlanır?

-EBIT, EBITDA Hesaplamaları

-Debt Service Coverage Ratio (DSCR)

Proforma Finansal Tabloların Oluşturulması (Projeksiyonlar)

-Finansal Varsayımların Belirlenmesi

-Proforma Finansal Tabloların Oluşturulması

-Projelerin Modellenmesi

-Proje Değerlemesi

-OPEX

– Faliyet Giderlerinin Projeksiyonu

-Yatırım Bütçeleri ve CAPEX Proje ve Şirket Değerleme

-Terminal Value Kavramı ve Hesaplanması

-WACC Nasıl Hesaplanır?

-DCF Yöntemi

-Duyarlılık (Sensitivity) Analizleri

-Senaryoların oluşturulması

-Simülatör Değerleme Modellerinin Oluşturulması

Seçmeli Konular Finansal Modelleme Eğitimini Kişiye Özel ve Şirketlere Özel olarak verildiğinde konular katılımcıların ihtiyaçları doğrultusunda belirlenecektir.

Aşağıdaki konular programa eklenebilecek diğer konuları içermektedir.

-Paranın Bugünkü Değeri Kavramları: PV, FV, Rate, Period Hesaplanması

-Faiz Hesaplamaları -Başlangıç Seviyesinde Gelir Tablosu

– Bilanço Oluşturulması -Günlük Muhasebe İşlemleri ve Finansal Tablolar

-Finansal Tablolar Arasında İlişki

-Rasyoların Hesaplanması

-Finansal Analiz Teknikleri

-Excel’de Regresyon Yöntemi ile Tahmin Modelleri Oluşturma

Eğitim Saatleri:

Eğitimler sabah 10:30 da başlayıp akşam 17:30 da bitmektedir.

Eğitmen

Serdar Kaya

Johns Hopkins Universitesinden finans masterına olan sahip olan Sn. Kaya, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakultesi 3. lük derecesi ile bitirmiştir. Merkezi New York’ta bulunan Finans Network kurucusudur. Halen grubun global yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

Türkiye’nin dünygenelinde en geniş mesleki örgütünü kurmuş olan Sn.Kaya, “Networking” kavramını Türkiye’ye getiren ilk kişiler arasında yer almaktadır. Kendisi Cenevre, Dubai, New York, Amsterdam gibi şehirlerde eğitim ve seminerlerde vermektedir.

2006 – 2009 yılları arasında New York’ta Marsh & McLennan Companies’de Fortune500 şirketlerin finansal modellemeleri ile karlılık analizlerinden sorumlusu olarak çalışmış şirketin büyük global müşterilerinin analizlerini gerçekleştirerek yaptığı modeller sayesinde şirketin yıllık 1 milyon USD gelirlerini artırmasını sağlamıştır.

2003 – 2006 yıllarında Johns Hopkins Universitesi‘nde IT departmanı ve data mining alt yapılarının kurulmasında sağlamış ve Kanada üniversitelerinden University of Alberta’ya konu olmuştur.

Annapolis’de The Bell Group’ta emlak sektörü ve bir çok projenin duyarlılık modellerini gerçekleştiren Sn. Kaya daha sonra Washington merkezli ACDI/VOICA şirketine transfer olmuş fakat kısa süre sonra New York’un köklü şirketlerinden Marsh & McLennan Companies bünyesine katılarak bu şirketde 3.5 yıl görev almıştır.

Baltimore’da Johns Hopkins Milton S. Eisenhower Kütüphanesinde bir çok çalışması bulunmakta , New York’ta Goldman Sachs, Bloomberg, JP Morgan, Lehman Brothers gibi kurumlarda seminer ve panel gerçekleştirmiştir. Wall Street’de üst düzey finans yöneticilerine Türkiye ve Türkiye piyasalarını anlatan çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Johns Hopkins Üniversitesi, JHSPH-Bloomberg, Marsh & McLennan Companies, The Bell Group, Acdi Voica gibi kurumlarda iş tecrübelerine sahip olmanın yanında, Türkiye ve yurtdışında bir çok kurumda eğitimler ,seminerler ve danışmanlıklar vermektedir.

New York Akademi’nin sahibi olan Sayın Kaya, Türkiye’de ve Yurtdışında eğitim ve danışmanlık yapmaktadır. Türkiye Bankalar Birliğinde düzenli olarak eğitim vermektedir.

Yukarı Git